775 706 010
V pracovní dny od 10 do 18 hodin
Ebook

E-book ke stažení

Výhodný prodej
nemovitosti

Prodejte svoji
nemovitost.
nejvyšší nabídce.

RYCHLOKURS: Jak si vybrat byt, dům nebo pozemek. A neudělat při tom chybu

Chcete si koupit nový byt pro sebe nebo na pronájem? Nebo toužíte po bydlení v domě se zahradou s krásným výhledem? A máte obavu, že při výběru bytu, pozemku, domu nebo typového projektu uděláte chybu? A nechce se Vám utrácet peníze za poradce a konsultanty?

Pak si stačí udělat jeden hezký večer, přijít na náš inspirativní kurs, a máte vystaráno.

Poznáte, jak neudělat ty největší chyby, díky kterým byste se ve svém novém bydlení necítili příjemně, řešili byste technické poruchy, nepohodlí, nebo byste přišli o stovky tisíc díky řešení technických a právních vad, jak se to stalo stovkám tisíc lidí před Vámi, když neměli potřebné znalosti.

Na kursu si povíme o těch nejhorších chybách a vadách všech běžných typů nemovitostí i projektů domů.

Koupě pozemku na stavbu rodinného domu

Zjednodušeně řečeno, „pozemky jsou o právních „vztazích“ a o skále pod povrchem“. Právní vztahy mohou „zabezpečit“, že Vás potká spousta problémů nebo pozemek ztratí cenu, za kterou jste ho koupili. A skála pod povrchem je o střílení základů, což je drahé. Povíme si tedy:

 • Ochutnávka: Dvě nejdůležitější pravidla při výběru pozemku.
 • Základní principy osazení domu na pozemku.
 • Jak poznat obce, ve kterých mají ceny pozemků šanci na nadprůměrný růst.
 • Pár slov ke koupi pozemku na hypotéku: důležité je vědět, zda je výhodnější půjčit si spíš na pozemek, nebo na pozdější stavbu domu. A taky, že s kým financujete koupi pozemku, musíte nejčastěji financovat i stavbu.
 • Rizika koupě pozemku od developera.
 • Jak odhadnout skálu pod povrchem, abyste nemuseli draze zakládat dům.

Koupě staršího domu k rekonstrukci

Podle našich zkušeností dopadne většina rekonstrukcí starších rodinných domů tak, že se během rekonstrukce odhalují další a další problémy, díky kterým se na konec „všechno omlátí až na cihlu“ (přitom cena betonu a tvárnic na vbudování základů a zdí stojí jen pár tisíc), ale zanechají se všechny neduhy domu: tmavá malá kuchyň, často vlhké základy a „studené“ podlahy. Pak se dům na nepodstatných místech zateplí a pořídí se drahé obklady do koupelny a podlahové krytiny. Povíme si, jak to udělat líp:

 • Kde hledat dům k rekonstrukci.
 • Jak poznat obce, ve kterých mají ceny pozemků a domů šanci na nadprůměrný růst. Aby Vaše děti zdědily balík:-).
 • Jak rekonstruovat dům, aby Vám poskytoval teplo a pohodu domova a nestálo to zbytečně moc peněz. Čemu konkrétně se vyhnout, co konkrétně udělat. Které technologie použít.

Základy výběru projektu a stavby domu

Nevím, jestli jste si někdy zkusili vybrat projekt a dodavatele domu. Pokud ano, víte, že to není jednoduché: každý do Vás „hučí“ něco jiného. I já jsem kdysi měl tento problém, když jsem založil a pak pár let provozoval firmu na projektování typových projektů rodinných domů DOMY DOMI, s.r.o. Skončilo to tím, že jsem sám absolvoval kurs navrhování pasivních domů českého Centra pasivních domů. Jestli dovolíte, uděláme Vám na kursu ve věcech jasno:

 • Dozvíte se, jak poznat na první pohled dobře prostorově navržený, ať už typový, nebo individuální, rodinný dům.
 • Dozvíte se, které technologie, vhodné pro pasivní a nízkoenergetické domy, jsou už osvědčené, takže je můžete rovnou použít a nestanete se pokusnými králíky technologických novinek. Ušetříte peníze a spoustu času při jejich výběru.
 • Povíme si, které stavební prvky stojí hodně peněz, ale nepřinesou pohodu bydlení nebo časem zevšední, takže na nich ušetříte při stavbě statisíce a o nic nepřijdete.
 • Vyhněte se fanatikům: jak poznat vhodného architekta, když chcete individuální projekt domu.

Koupě bytu od developera

Ohledně koupě bytu z developerského projektu, který ještě nestojí, jsou podle našeho názoru zásadní dvě věci:

 • Jak poznat, že developer realizující projekt, nezkrachuje dřív, než dům dostaví. Abyste neskončili bez bytu, bez zaplacených peněz a s hypotékou na krku.
 • Aby novostavba neměla technické vady.

Na kursu se dozvíte, jak předem poznat, že u Vámi zvažovaného projektu tato rizika hrozí.

Koupě staršího bytu

Od léta 2016 do jara 2018 jsme absolvovali odhadem 150 prohlídek bytů. S výjimkou přibližně čtyř‚ a těch, které byly před rekonstrukcí, měly všechny jedno společné. Blbě provedenou rekonstrukci, do které majitelé „nacpali“ stovky tisíc, ale pocit příjemného bydlení a zvýšení ceny bytu při prodeji se nedostavil. Povíme si, jak to udělat mnohem líp:

 • Jak vybrat byt, aby měl co největší potenciál zhodnocení.
 • Jak rekonstruovat byt, abyste si vytvořili pohodu domova a cena bytu se po rekonstrukci zvýšila pokud možno o celou cenu rekonstrukce.
 • Jak rekonstruovat byt pro nájemníky: začínáme volbou „klienta“ – nájemníka.
 • Jak rychle poznat dobrou dispozici (prostorové uspořádání bytu).
 • Ochutnávka: Jak jsem rekonstruoval byt v přízemí na pronájem pro studenty.

Bonusy

Co Vám pomůže odhadovat vývoj cen nemovitostí

Řada lidí dnes kupuje nemovitosti ne pro své vlastní bydlení, ale jako investici – nejčastěji na důchod nebo studia dětí. Je proto důležité vědět, zda má vůbec smysl do nemovitostí pro tento účel investovat – jestli se nemovitosti zhodnotí.

Na kusu Vám sice nedáme žádnou křišťálovou kouli, ale přesto, povíme si, které indikátory je dobé sledovat, protože Vám mohou pomoci poznat, zda růst cen pokračuje, nebo zda se možná láme trend.

Naše kvalitní dispozice typových domů pro inspiraci

Odnesete si pár dispozic skvostně navržených typových domů.

Co když na kurs nepřijdete

Náš kurs jsme postavili jako rychlokurs, na kterém se dozvíte to nejdůležitější ohledně všech nejčastěji kupovaných typů nemovitostí tak, aby Vás to nestálo mnoho času. Jestli si chcete koupit byt, pozemek nebo postavit rodinný dům, bude Vás to podle nás buď stát desítky (u stavby domu spíš stovky) hodin samostudia nebo statisícové chyby, které se staly podle našeho odhadu stovkám tisíc lidí před Vámi. Takže neváhejte a reservujte si místo teď.

Cena

Cena kursu pořádaného v roce 2019 je 1 490 Kč. V dalších letech kurs zdražíme na 1 740 Kč v roce 2020 a 1 990 Kč v roce 2021. Letos tedy ještě dostanete slevu „pro pokusné králíky“.

Garance vrácení ceny

Známe to taky. U vzdělávacích kursů člověk nikdy předem nemůže vědět, jestli to bude stát za ty peníze. U nás se bát nemusíte. Když na kurs přijdete, bude Vám připadat, že za ty peníze nestál a hned po kursu nám to řeknete, vrátíme Vám celou cenu. Zkuste to. Nic neriskujete.

Místo, doba trvání a datum konání kursu

Kurs pořádáme vždy pouze jednou ročně v listopadu. Nejbližší termín je ve čtvrtek 14.11. 2019 od 19:00 (do cca. 22:00 až 23:00) v Paláci YMCA, na adrese Na poříčí 1041/12, Praha 1 – Nové Město. Načasovali jsme ho na začátek zimy, kdy je největší šance kupovat nemovitosti se slevou.

V případě, že bychom během jednoho večera nestihli vše probrat, dohodneme se s účastníky rovnou na místě a na termínu dokončení kursu.

Lektor kursu

Lektorem kursu je Tomáš Prčík. Vystudoval ESF Masarykovy university v Brně se zaměřením na kapitálové trhy, od roku 2006 do roku 2015 veld společnost Callido Finance spolupracující s developerskými společnostmi, v letech 2008 až 2014 veld vlastní firmu navrhující nízkoenergetické typové domy DOMY DOMI, s.r.o., absolvoval kurs navrhování pasivních domů a od roku 2010 vede vlastní realitní kancelář – dnes realitní kancelář Callido Reality.

Jak se přihlásit

Na kurs se můžete přihlásit tak, že napíšete e-mail přímo lektorovi na tomas.prcik(zavinac)callidoreality.cz. Stačí napsat, že máte o kurs zájem a my Vám pošleme zpět e-mail s platebními instrukcemi. Jestli se ještě chcete na něco zeptat, vyplňte následující formulář a my Vám zavoláme zpět.

Chci se ještě na něco zeptat. Zavolejte mi!

Jméno
Telefon